Mr. L Boileau
(336 Ent - 146d - 190b)
|
|
Dr. J D Sillers |
(18 Ent - 7d - 11b) |
|
|
Dr. J D Sillers |
(6 Ent - 3d - 3b) |
|
|
Dr. G Morgan-Jones |
(14 Ent - 3d - 11b) |
|
|
Dr. R A Indeglia |
(20 Ent - 7d - 13b) |
|
|
Dr. R A Indeglia |
(5 Ent - 1d - 4b) |
|
|
Dr. R A Indeglia |
(13 Ent - 8d - 5b) |
|
|
Dr. R D Smith |
(5 Ent - 3d - 2b) |
|
|
Dr. G Morgan-Jones |
(3 Ent - 1d - 2b) |
|
|
Dr. J D Sillers |
(17 Ent - 7d - 10b) |
|
|
Dr. R D Smith |
(15 Ent - 7d - 8b) |
|
|
Dr. R A Indeglia |
(32 Ent - 10d - 22b) |
|
|
Dr. J D Sillers |
(12 Ent - 6d - 6b) |
|
|
Dr. J D Sillers |
(1 Ent - 1d - 0b) |
|
|
Dr. G Morgan-Jones |
(31 Ent - 18d - 13b) |
|
|
Dr. R D Smith |
(11 Ent - 5d - 6b) |
|
|
Dr. R D Smith |
(3 Ent - 1d - 2b) |
|
|
Mr. L Boileau |
(1 Ent - 0d - 1b) |
|
|
Dr. G Morgan-Jones |
(12 Ent - 7d - 5b) |
|
|
Mr. L Boileau |
(26 Ent - 13d - 13b) |
|
|
Dr. J D Sillers |
(19 Ent - 8d - 11b) |
|
|
Dr. J D Sillers |
(43 Ent - 19d - 24b) |
|
Breed Winners |
| | |
Best of Breed or Variety |
GCH CH Lehigh-Darkwynd Enella (B),
P Pascoe/P Smithson |
| | |
Best of Opposite Sex |
GCH CH Lehigh Dunedain Of Greymorn (D),
J Dillberger/C Dilliberger |
| | |
Select Dog |
Lyonhil Ogdan R Lyons/R Lyons |
| | |
Select Bitch |
CH Kyleakin Gyrfalcon CD B Stephenson |
| | |
Best of Winners |
Lehigh-Darkwynd Flora (B),
P Pascoe/P Smithson |
| | |
Winners Dog |
Thistleglen Foxcliffe Vintage Spirit J Frye/C Dove |
| | |
Reserve Winner Dog |
Gayleward's Darwin M Brett |
| | |
Winners Bitch |
Lehigh-Darkwynd Flora P Pascoe/P Smithson |
| | |
Reserve Winner Bitch |
Chase Farm Braeval Adair D'Lux J Hanson |
|
Dogs |
Dr. J D Sillers |
(12d 4 pts) |
| |
Puppy 6 - 9 Mos. |
| | |
1 |
Thistleglen Foxcliffe Vintage Spirit J Frye/C Dove |
W |
| |
12 - 18 Mos. |
| | |
1 |
Gayleward's Darwin M Brett |
RW |
| |
|
| | |
2 |
Cu Liath Rothesay At Braemar J Christie/S Christie |
| |
|
| | |
3 |
Cu Liath Abbotsford L Kiaer/C Edwards |
| |
Bred By Exhibitor |
| | |
1 |
Graybeard's Silver Birch A Opoka/B Opoka |
| |
|
| | |
2 |
Cu Liath Powrie SC L Kiaer/C Edwards |
| |
|
| | |
3 |
Ardachu's Brodick S Macallister/G Osborne |
| |
American Bred |
| | |
1 |
Glasdun's Charger C Rasmussen |
| |
|
| | |
2 |
Ardachu's Bhaltair Cezanne C Petersen/J Peterson |
| |
Open |
| | |
1 |
Claidhembor Erasmus Fitzhugh SC M Sudekum |
| |
|
| | |
2 |
Calaman Jubalhil Jeordan O'Dark Corner C Vandegriff/J Shagan |
| |
|
| | |
3 |
Murray Field's Agaton Parker JC L Freeman/S Hughes |
|
Bitches |
Dr. J D Sillers |
(19b 4 pts) |
| |
Puppy 6 - 9 Mos. |
| | |
1 |
Eileandour D'Lux J Porter/G Porter |
| |
|
| | |
2 |
Hayleigh Elean D'Lux At Deerabbey S Ily |
| |
Puppy 9 - 12 Mos. |
| | |
1 |
Windmoor Manassas Run M Brett |
| |
12 - 18 Mos. |
| | |
1 |
Lehigh-Darkwynd Flora P Pascoe/P Smithson |
BW, W |
| |
|
| | |
2 |
Hollyrood Eris H Fowler |
| |
|
| | |
3 |
Cu Liath Auld Alliance L Kiaer/C Edwards |
| |
|
| | |
4 |
Cu Liath Righinn Aillidh O Cu Romach L Kiaer |
| |
Bred By Exhibitor |
| | |
1 |
Nightwatch Royal Salute D'Lux S Burchell/M McShannock |
| |
|
| | |
2 |
Cu Liath Rhionnach L Kiaer/C Edwards |
| |
|
| | |
3 |
Skyhigh Jubalhil Bluemoon O'Dc CDX NA NAJ D Cutter/J Shagan/B Newman |
| |
American Bred |
| | |
1 |
Glasdun's Mercedez C Rasmussen/M Rasmussen |
| |
Amateur Owner Handler |
| | |
1 |
Kyleakin Lorelei At Elktrace J Clark |
| |
Open |
| | |
1 |
Chase Farm Braeval Adair D'Lux J Hanson |
RW |
| |
|
| | |
2 |
Witsend Windermere J Bowman |
| |
|
| | |
3 |
Lyonhil Nevis Of Ardmore R Cromartie/K Kieffer |
| |
|
| | |
4 |
Graybeards Blackthorn Windancer T Sanford/J Sanford |
|
Non-Reg Veteran, Bitches |
Dr. J D Sillers |
| |
Non-Reg Veteran |
| | |
1 |
CH Barra's Dove Of Jubalhil H Fowler |
|
Best of Breed/Variety Competition |
| | |
|
GCH CH Lehigh-Darkwynd Enella (B),
P Pascoe/P Smithson |
BOB (5 pts) |
| |
|
| | |
|
GCH CH Lehigh Dunedain Of Greymorn (D),
J Dillberger/C Dilliberger |
OS (5 pts) |
| |
|
| | |
|
Lyonhil Ogdan (D),
R Lyons/R Lyons |
SEL (5 pts) |
| |
|
| | |
|
CH Kyleakin Gyrfalcon CD (B),
B Stephenson |
SEL (5 pts) |
|
|
Dr. D Sturz JR |
(29 Ent - 11d - 18b) |
|
Mr. J R Cole
(493 Ent - 233d - 260b)
|
P J Green
(431 Ent - 196d - 235b)
|
Dr. G Morgan-Jones
(492 Ent - 243d - 249b)
|
Mrs. D Hansen
(358 Ent - 171d - 187b)
|
Ms. E McDowell
(482 Ent - 234d - 248b)
|
Mr. L Boileau
(15 Ent - 7d - 8b)
|
|
|
|
|
| | | | | |